DEĞİŞİM YAPABİLİR MİYİM?

Satın almış olduğunuz üründe; ürünün özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla değişim talep edebilirsiniz.

Satın almış olduğunuz üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma, hijyen pedini çıkarma ve benzer durumların tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile değişim için geri yollanmalıdır.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo firması yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız.

Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

Değişimlerde, aynı esnada değişim yapmak istediğiniz ürün yok ise, www.vintagecoboutique.com üzerinden tarafınıza süresiz Hediye Çeki/Para Puan tanımlanır ve herhangi istediğiniz ürünlerde kullanılabilir.

 

DEĞİŞİM ADRESİ NEDİR? SÜREÇ NASIL İŞLER?

Ürününüzü fatura üzerinde yazan şirket bilgileri ve 1219861810 Müşteri numarasını kullanarak Sürat Kargo’da kayıtlı olan adresimize gönderdiğiniz takdirde değişim süreciniz başlamış olur.

 

1-2 gün içerisinde de yeni ürününüz tarafınıza gönderilir. Ürün değişim işlemlerinde kargo ücreti alıcıya aittir. 

 

 

 

İADE KOŞULLARI VE İADE SÜRECİ?

Ürün iade sistemimiz 2 şekilde gerçekleşmektedir.

 

1. Ödediğiniz ürün tutarı kadar tarafınıza " Hediye Çeki Kodu " verilir. Dilediğiniz zaman aynı tutarda alışveriş yapabilirsiniz. 

 

2. İadenizi ürünü teslim aldıktan sonra en geç 14 gün içerisinde 2 nüsha faturanızla birlikte ürününüzü fatura üzerinde yazan şirket bilgileri ve 1219861810  Müşteri numarasını kullanarak Sürat Kargo’da kayıtlı olan adresimize gönderebilirsiniz. Ürün tarafımıza ulaşıp iade onayı yapıldıktan sonra ödeme şeklinize göre  eğer kredi kartınızla ödeme yaptıysanız kredi kartına iadeniz 7-10 gün içerisinde anlaşmalı olduğumuz banka tarafından yapılır. Ödeme yaptığınız bankaya göre iadeniz bankanız tarafından 7 veya 15 gün içerisinde kredi kartınıza yansımış olur. Kart ile yapılan alışverişin geri ödemesi bankalar arası taksit, banka tarafından alınan komisyon gibi bizim ile ilgili olmayan konulara göre  farklılık göstermektedir.

 

Havale ile ödeme yaptıysanız ödemeniz tekrar havale yoluyla tarafınıza 7 gün içerisinde  gönderilir.

 

 

Kapıda Nakit Ödeme ve Kapıda Kredi Kartı ile Tek Çekim yöntemleri ile sipariş vermiş olduğunuz ürünleri iade etmek isterseniz, ürünü kargoya teslim ettikten sonra vintagecolove@gmail.com adresine mail ile para iadenizin yapılacağı IBAN numaranızı ve banka hesap bilgilerinizi iletmeniz gereklidir.

 

Mutlaka sipariş ve IBAN sahibi aynı olmalıdır.

 

İlgili iade tutarları iade girişlerini takip eden 7 gün içerisinde EFT yöntemi ile banka hesaplarına gönderilmektedir.

 

Kapıda ödeme ile verilen siparişlerde 10 TL tutarında "Kapıda ödeme hizmet bedeli"alınmaktadır. Bu hizmet bedelinin iadesi yapılmamaktadır.

 

Teslim aldığınız 2 Nüsha Faturalarından biri eksik olan ürünlerin iade işlemi kesinlikle yapılamamaktadır. 

 

Zarar görmüş, parfüm kokusu sinmiş, yıkanmış, kullanılmış ürünlerin iade işlemi kesinlikle yapılmamaktadır.

 

Teslim aldığınız şekilde, paketi içerisinde gönderilmeyen, kargo poşetinin içerisine paketsiz gelişi güzel koyularak gönderilen hiç bir ürünün iadesi yapılmamaktadır.

 

Elimize ulaşması 15 günü geçmiş hiç bir ürünün iadesi yapılamamaktadır.


Lütfen aldığınız şekilde özenli, paketli ve kargoda yıpranmasına müsade etmeyecek şekilde ürünleri gönderiniz. 

 

İade ve Değişim işlemlerinde kargo ücreti göndericiye aittir. 
HEDİYE ÇEKİMİ NASIL KULLANABİLİRİM?

Hediye çekiniz tarafımızdan oluşturulduktan sonra size mail olarak Hediye kodunuz bildirilir. Ödeme yaptığınız tutar değerinde ürünü sepetinize ekleyip siparişi tamamla kısmının üzerinde yer alan Hediye çekleri kutucuğuna kodunuz girip EKLE butonuna basıp siparişinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

 

İADESİ YAPILAMAYACAK ÜRÜNLER NELERDİR?

KULLANIM İHTİYACININ KISA SÜRELİ OLMASINDAN DOLAYI GECE ELBİSELERİNDE İADE YAPILABİLMESİ İÇİN ELBİSENİN KULLANILMAMIŞ OLMASI ŞARTTIR. PARFÜM KOKAN, YIKANAN VB. DURUMLARDA GERİ GELEN HİÇ BİR ELBİSENİN İADESİ YAPILMAMAKTADIR.

KULLANIM SIRASINDA VÜCUDA TEMAS EDEN ÜRÜNLER İÇ ÇAMAŞIRI, MAYO, BİKİNİ, ÇORAP GİBİ HİJYENİK ÜRÜNLERDE YASAL OLARAK İADE SÖZ KONUSU DEĞİLDİR.(Gümrük ve Ticaret Bakanlığından: MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ CAYMA HAKKININ İSTİSNALARI; MADDE 15 (1)  ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.) ÜRÜN MÜŞTERİYE ULAŞTIKTAN SONRA HAK TALEP EDEMEZ. BU DURUMUN BİZİM İLE İLGİSİ YOKTUR, ÜRETİCİ OLMAYAN HER FİRMANIN HİJYEN AÇISINDAN ZARARLI OLABİLECEK ÜRÜNLERİ İADE ALMAMA SEÇİMİ VARDIR. BÖYLE BİR SORUMLULUĞU GÖZE ALAMAYACAĞIMIZ İÇİN İÇ GİYİM, MAYO, BİKİNİ, ÇORAP GİBİ ÜRÜNLERDE İADE YAPMAMAKTAYIZ.

VINTAGECO URETIMI OLAN URUNLER EL DIKIMI OLAN SINIRLI SAYIDA URUNLERDIR, SIPARISINIZDEN SONRA DIKILIR, DEGISIM YAPABILIRSINIZ AMA IADE KABUL EDEMEMEKTEYIZ, ANLAYISINIZDAN DOLAYI TESEKKUR EDERIZ. 

 

 


SİZE NASIL ULAŞABİLİRİZ?

Web sitemizin hakkımızda kısmında yer alan 0535 243 6388 no'lu Whatsapp hattından veya vintagecolove@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirisiniz. 

  

 

Resmi Gazeteden MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ  'ni okuyabilmek için tıklayınız.